Zbiory Instytutu Filologii Słowiańskiej

Zapraszamy do naszej siedziby:

ul. Ingardena 3, III piętro.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 15.00, tylko wypożyczenia i zwroty.

Od dnia 1 grudnia 2020 została uruchomiona funkcja zamawiania książek w katalogu bibliotecznym, czyli https://katalogi.uj.edu.pl/

W sprawach nietypowych można pisać na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl

 Prosimy o wysyłanie maili z adresów w domenie @uj.edu.pl lub @student.uj.edu.pl.

 

Zasady korzystania z Biblioteki po 25 maja 2020

Zbiory Instytutu Filologii Słowiańskiej - kontakt

Czytelnia i Wypożyczalnia - tel. 12 663 2726

mgr Ewa Tomczyk, e-mail: ewa.tomczyk@uj.edu.pl

mgr Monika Marmuźniak, e-mail: monika.marmuzniak@uj.edu.pl

 

Zbiory Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ to bogata i niezwykle cenna biblioteka, na którą składa się ponad 50 tys. wolumenów i około 5 tys. roczników czasopism (w tym absolutnie unikalnych w Polsce, np. czasopisma slawistyczne węgierskie czy albańskie w języku francuskim).

Bibliotekę wyróżnia w skali całej neofilologii zaopatrzenie w dzieła z zakresu językoznawstwa ogólnego i literaturoznawstwa (teoria, metodologia) oraz szeroko pojętej slawistyki. W ostatnich latach biblioteka wzbogaciła się o dary pochodzące z księgozbiorów profesorów: Urbańczyka, Sławskiego i Zaręby w zakresie językoznawstwa oraz profesora Niedzieli w zakresie literatury. Biblioteka posiada także starszy, cenny legat po Vlastimilu Hoffmanie. Wśród książek językoznawczych wiele cennych i rzadkich dzieł ma dedykacje najwybitniejszych slawistów światowych dla profesorów tzw. krakowskiej szkoły językoznawczej.

Biblioteka prowadzi wymianę z wieloma krajami (Czechy, Słowacja, Bułgaria, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Niemcy, Austria, Włochy; okazjonalnie także Rosja, Litwa, USA).