Cenny dar prof. Roberta Weimanna dla Biblioteki Wydziału Filologicznego

Termin: 01.10.2022

Biblioteka Wydziału Filologicznego otrzymała w darze księgozbiór profesora Roberta Weimanna, badacza dramatu elżbietańskiego, który w testamencie zapisał swój księgozbiór jednej z bibliotek uniwersyteckich z Europy środkowej lub wschodniej.

Dzięki staraniom Dziekana Wydziału Filologicznego, dr hab. Władysława Witalisza, prof. UJ, nasza Biblioteka otrzymała ten cenny dar książkowy. W realizacji testamentu i przekazaniu księgozbioru pośredniczyła pani Gundula Weimann, córka profesora.

Wśród otrzymanych książek najwięcej pozycji dotyczy dzieł i twórczości Williama Szekspira, teatru i dramatu elżbietańskiego oraz teorii literatury. Większość publikacji jest w języku angielskim, ale wśród darów znajdziemy też wydawnictwa w języku niemieckim i francuskim.

Obecnie nabytki są systematycznie katalogowane, można je znaleźć w katalogu bibliotecznym pod wspólnym hasłem: dar prof. R. Weimanna.

Data opublikowania: 09.11.2022