Nowe zasady korzystania z Biblioteki

Termin: 01.10.2021

Zasady korzystania z Biblioteki od dnia 4 października 2021

REGULAMIN KORZYSTANIA z BIBLIOTEKI WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO
od 4 października 2021

  1. Biblioteka Wydziału Filologicznego w dniu 4 października br. przywraca działalność w zakresie wypożyczania oraz przyjmowania zwrotów wypożyczonych pozycji.
  2. Czytelnie, stanowiska komputerowe, regały z książkami oraz szatnie są dostępne.
  3. Czytelnicy składają zamówienia na książki w katalogu internetowym https://katalogi.uj.edu.pl/.
  4. Wszystkie nietypowe prośby można zgłaszać mailowo na adres biblioteka.filologia@uj.edu.pl. Prosimy o pisanie do nas z adresów w domenie @uj.edu.pl lub @student.uj.edu.pl
  5. Bibliotekarze przygotowują wcześniej zamówione pozycje, tak, aby przed Wypożyczalnią nie tworzyła się kolejka.
  6. Stanowska wypożyczeń i zwrotów są regularnie odkażane oraz zabezpieczone za pomocą płyt pleksi. Obsługa w Bibliotece zaopatrzona jest w rękawiczki oraz maski.
  7. Czytelnicy przed wejściem do budynku proszeni są o założenie masek. Należy stosować się do poleceń pracowników Biblioteki, w szczególności dotyczących dopuszczalnej liczby osób w pomieszczeniu i innych mających na względzie zapewnienie bezpiecznego dystansu między osobami.
  8. Osoba przejawiająca oznaki chorobowe takie jak uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu, podwyższona temperatura, złe samopoczucie nie może przebywać na terenie UJ. W przypadku wejścia na teren UJ osoby z takimi objawami zostanie wdrożona odpowiednia procedura.

 

Data opublikowania: 03.12.2020
Osoba publikująca: Monika Curyło