Nowe zasady korzystania z Biblioteki

Termin: 30.09.2020

Otwieramy Bibliotekę 25 maja 2020. Zapraszamy do Biblioteki Wydziału Filologicznego!

REGULAMIN KORZYSTANIA z BIBLIOTEKI WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO
od dnia 25 maja 2020.

 

  1. Biblioteka Wydziału Filologicznego w dniu 25 maja br. przywraca działalność w zakresie wypożyczania oraz przyjmowania zwrotów wypożyczonych pozycji.
  2. Czytelnie, stanowiska komputerowe, regały z książkami oraz szatnie są niedostępne.
  3. Wszystkie zwracane materiały są poddawane kwarantannie i mogą być ponownie wypożyczone dopiero po zmianie statusu danej pozycji na „dostępny” w katalogu on-line Biblioteki.
  4. Czytelnicy składają zamówienia na książki w przeddzień wypożyczenia wysyłając maile na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl. Czytelnicy są proszeni o sprawdzenie w katalogu https://katalogi.uj.edu.pl/ czy dana pozycja posiada status „dostępny”. Prosimy o wysyłanie zamówień z adresów w domenie @uj.edu.pl lub @student.uj.edu.pl. Bibliotekarze przygotowują wcześniej zamówione pozycje, tak, aby przed Wypożyczalnią nie tworzyła się kolejka.
  5. Stanowska wypożyczeń i zwrotów są regularnie odkażane oraz zabezpieczone za pomocą płyt pleksi. Obsługa w Bibliotece zaopatrzona jest w rękawiczki oraz maski lub przyłbice.
  6. Czytelnicy przed wejściem do budynku proszeni są o założenie masek oraz rękawiczek jednorazowych. Należy stosować się do poleceń pracowników Biblioteki, w szczególności dotyczących dopuszczalnej liczby osób w pomieszczeniu i innych mających na względzie zapewnienie bezpiecznego dystansu między osobami.
  7. Osoba przejawiająca oznaki chorobowe takie jak uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu, podwyższona temperatura, złe samopoczucie nie może przebywać na terenie UJ. W przypadku wejścia na teren UJ osoby z takimi objawami zostanie wdrożona odpowiednia procedura.

 

Data opublikowania: 20.05.2020
Osoba publikująca: Monika Curyło