Repozytorium UJ OPEN IN ACTION

Termin: 24.10.2016 - 25.10.2016

Co roku w październiku odbywa się Open Access Week (Tydzień Otwartej Nauki), mający na celu promowanie otwartego dostępu do publikacji i danych naukowych. Biblioteka Jagiellońska włącza się do akcji poprzez prezentacje zasobów i funkcjonalności Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy do BJ w dniach 24 – 29 października 2016 r.

Repozytorium UJ OPEN IN ACTION

24 października 2016 r. (Godz. 13.00-15.00)Prezentacja dla pracowników BJ oraz Bibliotek Wydziałowych i Instytutowych UJ:

• wprowadzenie- Repozytorium UJ a otwarty dostęp
  • jak działa Repozytorium UJ- wprowadzanie danych, wyszukiwanie, przeglądanie
  • statystyka w RUJ i tworzenie zestawień bibliograficznych

25 października 2016 r. (Godz. 13.00-15.00)Prezentacja dla pracowników UJ

• wprowadzenie- Repozytorium UJ a otwarty dostęp
  • Open Access- wady i zalety, przykłady w Polsce i na świecie
  • kto może publikować w RUJ i dlaczego warto- indeksowanie w wyszukiwarkach naukowych, cytowania, rola wydawcy
  • aspekty prawne- otwarte licencje, informacje o open access w Internecie, sprawozdawczość jednostek a Repozytorium UJ
Data opublikowania: 17.10.2016