Małopolska Noc Naukowców 30 września 2016 "Szekspir (wielokrotnie) przełożony"

Termin: 30.09.2016
Miejsce: Collegium Paderevianum, Uniwersytet Jagielloński

Prelekcja pt. „Szekspir (wielokrotnie) przełożony”

Spotkanie otwarte dla publiczności zainteresowanej tematyką tłumaczeń. Wydarzenie skierowane jest głównie do młodzieży szkół średnich, której dostarczy podstawowych informacji na temat przekładów Szekspira na różne języki oraz zapozna słuchaczy z problemami pracy tłumacza literackiego. Impreza odbędzie się w Bibliotece Wydziału Filologicznego i towarzyszyć jej będzie wystawa tłumaczonych dzieł Szekspira.

Prelekcję prowadzi prof. dr hab. Marta Gibińska, wykładowca uniwersytecki. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół języka Szekspira, recepcji Szekspira w Polsce i krytyki tłumaczeń szekspirowskich. Autorka ok. 100 prac, współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego i jego pierwszy prezes.

Miejsce: Collegium Paderevianum, Al. Mickiewicza 9B, parter, Biblioteka Wydziału Filologicznego. Godz. 12.00-15.00.

Wymagana rejestracja. Prosimy o maile na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl

Data opublikowania: 21.09.2016